Miért minősített nyelviskolát válassz?

A nyelvtudás óriási érték, de megszerzése jelentős idő - és és anyagi ráfordítást igényel. Mindez a a megfelelő nyelviskola kiválasztásával kezdődik: rossz választással rengeteg idő és pénz mehet veszendőbe.

A nyelvtanulási lehetőségek iránt érdeklődőknek arra azonban nincs módjuk, hogy előre felmérjék, melyik nyelviskola milyen minőségű szolgáltatásokat nyújt, milyenek a tanárok, mit várhat a befizetett tandíj ellenében az oda beiratkozó.

Ebben nyújt segítséget a Nyelviskolák Szakmai Egyesülete, amely 50 szempontot tartalmazó, többszörösen díjnyertes minősítési rendszere alapján ítéli oda a Q védjegyet, illetve a Minősített és Ajánlott Nyelviskola" címet a szigorú kritériumoknak megfelelően működő intézményeknek. A NYESZE Q minősítése jelenleg az egyetlen olyan független szakmai minősítési rendszer, amely nem pusztán dokumentumok alapján, hanem mindenre--a tanárok munkájától az ügyfélszolgálati tevékenységig--kiterjedő közvetlen ellenőrzést magában foglaló minősítési eljárás keretében bírálja el az adott nyelviskola működését.

Mit várhat el a hallgató egy minősített nyelviskolától?

• magas színvonalú oktatást, megfelelő és hatékony tanítási módszerekkel, képzett tanárokkal
  • hozzáértő szakmai irányítást
  • rendszeres külső szakmai felügyeletet a színvonal megőrzése érdekében
  • helytálló és pontos információt a tanfolyamokkal kapcsolatban
  • hatékony szervezést és pontos adminisztrációt
  • megfelelő, kulturált körülményeket
  • korszerű technikai felszereltséget.