"Élmény a nyelvtanulásban"

NYELVTANÁRI KONFERENCIA és KIÁLLÍTÁS

2015. április 18. szombat, (9:30 - 17:30)

Villányi úti Konferenciaközpont (1114 Budapest Villányi út 11-13.)

PROGRAMTERV

Pszichológiai kutatások szerint az érzelmek nélkül, neutrálisan tanultak nyom nélkül távoznak a memóriából, míg a pozitív érzésekkel, élményekkel együtt tanultak a hosszú távú-memóriában tárolódnak és onnan könnyen előhívhatók. (Amygdala alapelv). Amit saját élményhez tudunk kötni, azt könnyebben tanuljuk meg, és ami érzelmileg is hat ránk, azt nehezebben felejtjük el. A nyelvtanulás is tehát akkor lesz igazán eredményes, ha a tanulási folyamat maga élményekkel teli és örömöt, sikerélményt okoz.

Hogyan építsünk a saját tapasztalatokra, élményekre a nyelvórán és hogyan érjük el, hogy a nyelvtanulás pozitív élményekben gazdag tanulási folyamat legyen? Ezekre a kérdésekre keressük a választ a 2015. évi NYESZE konferencián.

Az egész napos program során a szakma jeles képviselőinek közreműködésével angol, német és magyar nyelvű előadások és műhelymunkák nyújtanak gyakorlati, módszertani segítséget az idegen nyelvet tanító kollégáknak.

PLENÁRIS ELŐADÓK: ENYEDI ÁGNES, PRIEVARA TIBOR

ELŐADÓK: Bácsi János, Barbara Biechele, Buzásné Mokos Boglárka, Csíky Anna, Csillag Andrea, Csősz Ildikó,  Debreczeni Csaba, Enyedi Ágnes, Esztergályos Kolos, Halászi Csilla, David A. Hill, Horváth Anikó, Kakulya Mónika, Kereszturi Eszter, Kiss Edó, Kontráné Hegybíró Edit, Kothay Judit, Lázár Viktória, Mészáros Szilvia, Randi Paige, Prievara Tibor, Rádai Péter, Rézműves Zoltán, Rozgonyi Zoltán, Salakta Tünde, Salusinszky Gábor, Jasmine Sazdovska, Sinka Andor, Sipos Piroska, Vanja Smoje-Glavaski, Szesztay Margit, Széles Gábor, Tarajossy Zsuzsanna, Seán Thompson, Tölgyesi Zsuzsanna, Vermaas-Ziegler Szilvia, Stanley Ward, Danielle Wardle, Andrew Wright.

ELŐADÁS / WORKSHOP CÍMEK

A rendezvény során a résztvevőknek alkalmuk nyílik megismerni a kiállítóként megjelenő nyelvkönyvkiadók, vizsgaközpontok és más nyelvi szolgáltatók ajánlatait, újdonságait. A nap végén tombolajáték lesz, amelynek fődíja az MM Publications-ELT Hungary Kft. felajánlása: 100.000.-Ft értékű angol nyelvkönyvcsomag.

KIÁLLÍTÓK: Oxford University Press, Caffé Service Kft.  Helen Doron English Hungary, Hueber-Verlag, Klett-Raabe, Libra Books, Macmillan English, MM Publications; valamint Akadémiai Kiadó, Debreceni Nyelviskola, ECL Vizsgaközpont, Euro Vizsgaközpont,  Globus Nyelviskola, Hageni Távegyetem, IATEFL Hungary, Maxim Könyvkiadó, Országos Foglalkoztatási Közhasznú Nonprofit Kft., Tudomány Nyelviskola, Usborne Books.

A KEDVEZMÉNYES JELENTKEZÉS HATÁRIDEJÉT MEGHOSSZABBÍTOTTUK!

RÉSZVÉTELI DÍJ:

2015. március 15-ig történő jelentkezéskor

- NYESZE tagiskoláknak/tanárkollégáknak 5 főig 7.500.-Ft/fő; 6 főtől 6.500.-Ft/fő

- nem NYESZE tagiskoláknak/tanárkollégáknak 5 főig 8.500.-Ft/fő; 6 főtől 7.500.-Ft/fő;

2015. április 15-ig történő jelentkezéskor

- NYESZE tagiskoláknak/tanárkollégáknak 5 főig 8.500.-Ft/fő; 6 főtől 7.500.-Ft/fő

- nem NYESZE tagiskoláknak/tanárkollégáknak 5 főig 9.500.-Ft/fő; 6 főtől 8.500.-Ft/fő.

A részvételi díj a napközbeni frissítőket, a háromfogásos ebédet és a tombolát is tartalmazza. Amennyiben a jelentkező nem tart igényt az ebédre, a részvételi díj annak összegével, 1.500.-Ft-tal csökkentve kerül kiszámlázásra.

A résztvevőknek pedagógus továbbképzés teljesítéséhez elszámolható igazolást állítunk ki a 277/1997. Kormányrendelet 5.§ 3.d pontja értelmében.

A kitöltött jelentkezési lapot e-mailben kérjük megküldeni. A részvételi díjat a kiállításra kerülő számlánk alapján kérjük elutalni.

JELENTKEZÉSI LAP